ani6-str

Animatsuri: Aktualizacja atrakcji, działu LARP-owego, informacje dotyczące noclegów i inne

Coś nam ostatnio te długie niusy lecą tylko, ale tak to przeważnie bywa na dwa tygodnie przed konwentem.

Potężnie się rozrósł dział z atrakcjami. Obecnie możecie znaleźć w nim ponad 300 punktów programu! Do konwentu pewnie jeszcze kilka się pojawi, ale obecnie przedstawiamy Wam większość atrakcji, które będziecie mogli odwiedzić na naszej imprezie. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. :)

W dziale O Klanie pojawił się nowy rozdział, a mianowicie Członkowie Rodziny. Możecie się w nim dowiedzieć nieco więcej o poszczególnych członkach Klanu Matsuri jak i Rodzinach biorących udział w walce o władzę. Jeśli planujecie wziąć udział w naszej zabawie, to warto się z tymi informacjami zapoznać, bo pomogą Wam podjąć decyzję na temat tego, do której Rodziny warto się przyłączyć.

Tak jak obiecaliśmy, przedstawiamy Wam informacje dotyczące noclegów. Chcąc oddać Wam jak najwięcej miejsca pod atrakcje postanowiliśmy zrezygnować ze sleep roomów w głównej szkole. Jak część z Was wie, bardzo poważnie rozważaliśmy kwestię dwóch szkół, w której to w jednej byłyby atrakcje, a druga byłaby przeznaczona na spanie. Jednakże po rozważeniu wszystkich plusów i minusów, a także biorąc pod uwagę ostateczną dużą odległość pomiędzy szkołami postanowiliśmy zrobić nieco inaczej. Noclegi będą na terenie Maczka, choć nie w postaci sleep roomów, do których byliście przyzwyczajeni. Pod nocleg zostaje przeznaczona cała sala gimnastyczna, a także na jednym z dwóch boisk zostanie postawiony specjalny namiot targowy o powierzchni porównywalnej do tej z sali gimnastycznej, tak więc miejsca do spania powinno być wystarczająco dużo. Zapewne w tym momencie się zastanawiacie gdzie w takim razie będzie main room i scena, na której odbędzie się m.in. cosplay? Scena główna zostaje przeniesiona na drugie boisko. Będzie ona profesjonalnie zadaszona i osłonięta przed mocnym światłem, więc zmienna pogoda nie będzie jej straszna i wszystko powinno być na niej widać. W każdym razie w pewnym sensie wracamy do korzeni naszych imprez kiedy to była dla nas normalna praktyka. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sporo ryzykujemy, bo nie wiemy jaka będzie ostatecznie pogoda, ale w ostatecznym rozrachunku uważamy, że jest to najlepsze rozwiązanie tak samo dla uczestników konwentu jak i dla nas jako organizatorów. Mimo wszystko mamy nadzieję, ze ta opcja bardziej Wam przypadnie do gustu.

Chcielibyśmy również ogłosić, że chcąc przyśpieszyć proces akredytacji, już niedługo w systemie Fouton pojawi się opcja pobrania kodów QR. Taki kodzik będziecie mogli wydrukować, albo np. wgrać sobie na komórkę, czy tablet, a następnie przy wejściu nam go dać do zeskanowania i wejść. Nie będziecie potrzebować żadnych dokumentów do potwierdzenia swojej tożsamości, wystarczy nam tylko ten kod co powinno przyczynić się do znacznego przyśpieszenia akredytacji. Oczywiście nadal będzie można wejść metodą tradycyjną, ale miejcie na uwadze, że wtedy nie tylko wy później wejdziecie, ale przede wszystkim opóźnicie wejście dla pozostałych osób. Dlatego też bardzo zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

Na koniec kilka ogłoszeń:

  • do grona naszych sponsorów dołączył sklep z koszulkami KaRoKa. Posiadają oni w swoim asortymencie koszulki z naprawdę niesamowitymi wzorami, a co najważniejsze aż do 31 lipca w sklepie jest promocja. Zapraszamy!
  • na sam koniec doszedł nam jeszcze jeden gość, a mianowicie Magdalena “Meago” Kania. Jeśli chcecie się o niej nieco więcej dowiedzieć, to zapraszamy tutaj.
  • podczas konwentu na stanowisku informacji będzie można kupić koszulki z naszych starych konwentów w cenie 15zł sztuka. Warto się zainteresować, bo to ostatnie sztuki, a nigdy nie dorabiamy nowych.
  • głosowanie na Echikony 2014 trwa jeszcze tylko do piątku, więc jeśli jeszcze nie oddaliście swoich głosów, to ostatni dzwonek. Jak do tej pory oddano łącznie ponad 18,5 tysiąca głosów!
  • jeszcze tylko do 6 lipca trwają rezerwacje. Właśnie się zaczęła ostatnia tura, więc jeśli chcecie zapłacić trochę mniej, to zostało mało czasu na zrobienie rezerwacji. Wejściówkę możecie zarezerwować tutaj.
Posted in Animatsuri, Impreza, News.