ani6-str

Animatsuri: Echikony 2014 wystartowały i nowe wiadomości do konwentowego LARP-a

Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie rozpoczął się plebiscyt Echikony 2014! Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest ten plebiscyt śpieszymy z wytłumaczeniem. Echikony, to nasz pomysł na uhonorowanie różnych form popularyzacji japońskiej kultury i popkultury w Polsce. Co ciekawe to Wy zdecydujecie kto i za co powinien dostać jedną z naszych statuetek. W tym roku również jest siedem otwartych kategorii, aczkolwiek zamiast kategorii związanych z anime, postanowiliśmy dać dwie inne. Wszystkie kategorie przedstawiają się następująco:

  • Najlepsze wydawnictwo mangowe
  • Najlepszy mangowy debiut
  • Najlepsza kontynuowana mangowa seria
  • Najlepsza okładka mangi
  • Najlepszy magazyn o tematyce japońskiej kultury/popkultury
  • Najlepsza książka o tematyce japońskiej kultury/popkultury
  • Najlepszy sklep popularyzujący popkulturę japońską

Prócz powyższych kategorii mamy w zanadrzu kilka ukrytych, które zostaną ogłoszone jak i nagrodzone podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się podczas narady jury na animatsurowym cosplayu. Serdecznie zapraszamy do głosowania! :)

Ponadto dział “O Klanie” został mocno zaktualizowany. Pojawiło się nieco informacji historycznych, które pomogą Wam nieco bardziej odnaleźć się w realiach Japonii lat ’70, jak i ogólnych związanych z klimatem naszej zabawy. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie, a nasze wypociny zachęcą Was do wzięcia udziału w naszym LARP-ie. Już powolutku kończymy kolejne filmiki promocyjne, dzięki czemu będziemy mogli ruszyć z szerszym nakreślaniem frakcji, do których będziecie mogli należeć.

Na koniec informacja dotycząca stoisk. Staramy się w tym momencie jak najszybciej udostępnić możliwość zgłaszania stoisk, ale w związku ze znacznymi zmianami w rozkładzie trochę się to nam wszystko opóźnia. Powinniśmy dać radę wszystko uruchomić w ciągu najbliższych kilku dni.

Posted in Animatsuri, Echikony, Impreza, News.