Godzinowa rozpiska konwentu, nieco o konwentowym LARP-ie i wsparcie dla polskiego Kendo

7 lipca 2015 Guile 0 Comments

Mamy dla Was godzinową rozpiskę atrakcji. Jest to jeszcze wstępna wersja, w której do konwentu prawdopodobnie nastąpi jeszcze kilka kosmetycznych zmian, ale powinna ona Wam pomóc rozplanować sobie naszą imprezę. Rozpiskę w wersji PDF i XLS możecie pobrać tutaj.

ani7-sam

Wszystkich zainteresowanych konwentowym LARP-em, powinien zainteresować fakt, że aktualizacji doczekał się dział mu poświęcony. Możecie dowiedzieć się czegoś więcej o pozostałych stronnictwach, z kolei osoby jeszcze niezdecydowane mogą poznać podstawy naszej zabawy i dowiedzieć się co zrobić by również wziąć w niej udział. Ponadto pojawiło się filmowe wprowadzenie do konwentowego LARP-a, które możecie zobaczyć poniżej.

Chcielibyśmy również poinformować, że pojawi się na naszej imprezie i będzie jednym z członków cosplayowego jury, Lady Sariel. Kim ona jest? Jest to modelka alternatywna i projektantka skupiająca się na modzie Lolita Fashion. Zajmuje się promocją stylu w Polsce przez organizacje spotkań mody alternatywnej. Ponadto jest założycielką forum SpookyFashion, które niesie pomoc zbłąkanym, początkującym lolitom. Jeśli chcecie ją lepiej poznać, to zapraszamy na jej fanpage na Facebooku.

Na koniec zostawiliśmy jeszcze jedną informację. Nasze Stowarzyszenie postanowiło wesprzeć inicjatywę wsparcia Reprezentacji Polski Kendo. W ubiegłym miesiącu miały miejsce Mistrzostwa Świata Kendo. Główny sponsor naszej reprezentacji miał jej zapewnić dojazd i zakwaterowanie w Japonii, jednakże z różnych przyczyn ten się wycofał na miesiąc przed zawodami i zostawił naszych Kendoków na przysłowiowym lodzie. Nasi zawodnicy jednakże postanowili mimo wszystko wziąć udział i pokryć koszta samodzielnie, a jak wiadomo nie są to małe pieniądze. O się to opłaciło, że między innymi Krzysztof Bosak doszedł do ćwierćfinału i wygrał nagrodę Kantosho (za ducha walki). Obecnie jest organizowana akcja mająca na celu zebrać jak najwięcej pieniędzy, w celu chociaż częściowego pokrycia kosztów, z którymi spotkała się nasza reprezentacja. W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że na Animatsuri będzie dostępna puszka zbierająca pieniądze. Pamiętajcie, że każdy grosz się liczy, a warto docenić wkład i poświęcenie się naszych zawodników. Mamy nadzieję, że pokażecie naszej reprezentacji na co Was stać. Więcej o akcji możecie przeczytać na stronie Polskiego Związku Kendo.