Stacja Animatsuri — nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

6 lutego 2022 Guile 0 Comments

Kochani!

Informowaliśmy Was już jakiś czas temu, że przygotowujemy dla was duży projekt. W końcu przyszedł czas, aby opowiedzieć Wam o Stacji Animatsuri, czyli nowym miejscu na kulturalnej mapie Warszawy. 🔥 Dzięki dzielnicy Warszawa Śródmieście oraz /burmistrzowi Dzielnicy Śródmieście Panu Aleksandrowi Ferensowi otrzymaliśmy lokal, w którym planujemy organizować różne wydarzenia związane przede wszystkim z kulturą i popkulturą Japonii. Lokal ten mieści się na warszawskim Solcu przy ul. Solec 52, która znajduje się pomiędzy stacjami metra Centrum Nauki Kopernik a Nowy Świat — Uniwersytet, więc jest w bardzo dogodnym komunikacyjnie miejscu, dzięki czemu nie powinniście mieć problemu, by do nas trafić.

Stacja Animatsuri to miejsce, gdzie nie tylko będziecie mogli poznać inne osoby o podobnych do Waszych zainteresowaniach, czy w spokoju poczytać mangi, ale również będą się tam odbywały różnego rodzaju pokazy, prelekcje, rekreacyjne granie w różne gry, warsztaty, wystawy, turnieje i konkursy z nagrodami, a nawet więcej, bo pomysłów jest cała masa. Jeśli mało Wam naszej ekipy i imprez, które organizujemy, to poprzez realizację zadań Stacji Animatsuri będziemy mogli zorganizować znacznie większą ilość wydarzeń, niż kiedykolwiek wcześniej w historii naszej działalności. 😁W tej chwili jeszcze nie możemy Wam pokazać jak Stacja Animatsuri będzie wyglądała, bo cały czas trwają prace przygotowawcze, choć nie wykluczone, że do otwarcia podzielimy się fotką, czy dwiema. 😜 Trzeba mieć również na uwadze, że to miejsce nawet po formalnym rozpoczęciu działalności, będzie jeszcze przez jakiś czas udoskonalane, bo chcemy zacząć jak najszybciej, a niektóre rzeczy wymagają od nas większej ilości czasu do poświęcenia. Jednak jeśli chcielibyście zobaczyć, jak rozplanowaliśmy ten lokal, to zachęcamy do zapoznania się z wizualizacją, którą dołączyliśmy do tego wpisu.

Najważniejszym pomieszczeniem jest nasz Main Room, w którym będzie się odbywać większość organizowanych wydarzeń Stacji Animatsuri. Jest to największe pomieszczenie w tym lokalu i w zależności od aktualnej potrzeby może być salą prelekcyjną, projekcyjną, a nawet warsztatową i wieloma innymi. To w tym miejscu będziemy się z Wami spotykać najczęściej. Drugą salą jest tzw. Chillout, w którym będzie można na spokojnie usiąść i poczytać, pograć, czy napić się herbatki, czy kawki. Dostępna tam będzie biblioteczka z mangami i książkami, gry konsolowe te współczesne, jak i retro, a także gry planszowe. Co ciekawe, to pomieszczenie skrywa pewną tajemnicę, którą być może kiedyś poznacie. 😉 Trzecia salka, to nasze Studio, w którym będziemy mieli miejsce do nagrywania różnych filmików, czy robienia sesji fotograficznych. Choć to pomieszczenie nie będzie ogólnodostępne, to w zależności od potrzeb będzie czasem wykorzystywane przy okazji niektórych wydarzeń. Ostatnie i do tego najmniejsze pomieszczenie to nasze Command Center, na które będzie się składała część magazynowa i administracyjna. To pomieszczenie będzie tylko do naszego użytku, ale i takie są potrzebne dla poprawnego funkcjonowania takiego miejsca.

Wiecie już wszystko, co najważniejsze dotyczące naszej Stacji Animatsuri poza jednym, czyli kiedy startujemy? Pierwsze wydarzenie odbędzie się już za niecały miesiąc 26 lutego i będzie to pierwsze spotkanie cyklu poświęconego grom japońskim. Kolejne też niedługo powinny pojawić się w naszych wydarzeniach na Facebooku, jak i na naszej stronie internetowej, gdzie również pojawiać się będą informacje dotyczące naszej działalności. Natomiast w najbliższym czasie możecie się spodziewać zdjęć z postępów naszych prac. Mamy nadzieję, że widzimy się już niedługo i do zobaczenia na Stacji Animatsuri! ❤